Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt

Aukciós hírek

<Könyvesbolt>
Kategóriák:
<Antikvárium>
Kategóriák:
<Régiségbolt>
Kategóriák:
Bazár:
<Ajándékbolt>
Kategóriák:

Boltunk fontosnak tartja, hogy folyamatosan tájékoztassa látgatóit a legfrissebb könyv és műtárgy piaci eseményekről. Reméljük így könnyebbé válik az információszerzés és döntés látogatóink számára. Megpróbálunk minél több hasznos és érdekes információt elérhetővé tenni minden kedves érdeklödő számára. Nálunk megtudhatja a legfrissebb aukciós híreket és az aktuális aukciós időpontokat elolvashatja a műtárgypiacról és könyvpiacról írt cíkkeket.

AUKCIÓS HÍREK:Legfrisebb hírek AUKCIÓS IDŐPONTOK MŰTÁRGYPIAC: Hírek,elemzések KÖNYPIAC: Hírek,elemzések
2007.11.26. - Több mint 3 milliárd forint egy Fabergé-tojásért

A tojás egy miniatűr kakast rejt, minden órában előbújik
Villámgyorsan és rekordáron, mintegy kilencmillió fontért (3,2 milliárd forint) kelt el egy eddig ismeretlen és ritkaságszámba menő Fabergé-tojás a Christie,s aukciós ház szerdai londoni árverésén. A Rothschild bankárdinasztia Fabergé-tojásáról van szó, amelynek létezésérőlegészen a közelmúltig csak a tulajdonosok tudtak. A húsvéti ékszertojás lett ezáltal a legdrágább orosz eredetű műtárgy (kivéve a festményeket), amelyet árverésen értékesítettek.
Karl Fabergé (1846-1920) szentpétervári aranyműves 1902-ben készítette a szóban forgó remekművet a bankárdinasztia számára. A tojás egy gyémántokkal kirakott miniatűr kakast rejt magában, amely az idő múlását jelezve minden órában szárnyait lengetve előbújik, fejével bólogat, csőrét énekre tátja.

E rózsaszínű zománccal és aranyozással ékesített tojáson kívül csak két másik olyan Fabergé-tojás létezéséről tudnak, amelybe a mester ingaórát és ilyen bonyolult mechanikai szerkezetet épített. A tojást annak idején a Rotschild-család bakui képviselője vette meg. Matthew Paton, a Christie,s szóvivője elmondta, hogy ritkasága, eredete és kidolgozása miatt hatalmas érdeklődés nyilvánult meg a Rothschildok Fabergé-tojása iránt, nem csupán orosz, hanem amerikai és európai gyűjtők részéről is.

Karl Fabergé 1872-ben alapította ékszermanufaktúráját, dolgozott a svéd és a norvég királyi családnak is. 1885-ben lett III. Sándor orosz cár udvari ékszerésze.A szerdai árverésen csupán tíz percig tartott a licit a tojásért, amelynek győztese végül egy orosz vevő lett - közölte az aukciósház szóvivője.

vissza az aukciós hírekhez
www.regisegbolt.atw.hu
regisegbolt@altavizsla.hu
T: 06205865414
© 2007 A Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt a Csodaszarvas lapcsalád tagja.