Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt

Aukciós hírek

<Könyvesbolt>
Kategóriák:
<Antikvárium>
Kategóriák:
<Régiségbolt>
Kategóriák:
Bazár:
<Ajándékbolt>
Kategóriák:

Boltunk fontosnak tartja, hogy folyamatosan tájékoztassa látgatóit a legfrissebb könyv és műtárgy piaci eseményekről. Reméljük így könnyebbé válik az információszerzés és döntés látogatóink számára. Megpróbálunk minél több hasznos és érdekes információt elérhetővé tenni minden kedves érdeklödő számára. Nálunk megtudhatja a legfrissebb aukciós híreket és az aktuális aukciós időpontokat elolvashatja a műtárgypiacról és könyvpiacról írt cíkkeket.

AUKCIÓS HÍREK:Legfrisebb hírek AUKCIÓS IDŐPONTOK MŰTÁRGYPIAC: Hírek,elemzések KÖNYPIAC: Hírek,elemzések
2007.12.01. - Életművek és korszakos alkotások a Kieselbach-aukción

Ez már a 36. Kieselbach aukció
Milliós kategóriából indul csaknem minden második tétel, a 256-ból pontosan száztizenegy a Kieselbach Galéria december 14-i árverésén. Az aukciós kiállítás

A gazdagság nem csak a számszerűségben, a magas kikiáltási árakban tükröződik. Főművekből, évtizedes vagy akár évszázados lappangás után előkerült remekművekből, a XIX. és XX. század fényes vonulatait reprezentáló művekből áll a kínálat.

E fővonulat késői korszakából, a XX. század második feléből is jelentős a felhozatal. A közelmúlt alkotói, a klasszikus kortársak és az új generáció is képviselteti magát meglehetősen magas, milliós árakkal. Anna Margittól Gyarmathy Tihamérig, Korniss Dezsőtől Fehér Lászlóig s a műkereskedelemben igen ritkán előforduló Veszelszky Béla különös tájképével (12 millió forint).

Utalva a galéria fotós aukcióira, ezúttal is beépítették e műfaj négy tételét. Rónai Dénestől két művészportrét és az orosz Oleg Dukovtól két női arcképet. Külön egységben árverezik az erdélyi Nagy István-képek gyűjtőjeként ismert dr. Kürtös Sándor kollekciójából származó húsz tételt. Természetesen meghatározó Nagy István-képekkel és három Rudnay Gyula-festménnyel a középpontban.

Az aukció legdrágább tétele a 25 millió forint kikiáltási árról induló Tihanyi Lajos-csendélet. A festő legjelentősebb korszakának dekoratívan színes darabját a Nyolcak művészcsoport tagjaként festette 1909-ben vagy az azt követő években. Tihanyit a kortárs kritika is e művészcsoport legerősebb egyéniségének tartotta. A cézanne-i hatásokat erősen magán viselő vászon Tihanyi expresszív festői gesztusaival párosulva teljesedik ki.

A Halászkikötő sirályokkal Bernáth Aurél életművének egyik legjelentősebb festménye, több mint hét évtizedig volt külföldi gyűjteményben. Bernáth a sirályos képet több más, a Keleti-tenger partján festett olajképével együtt Berlinben állította ki 1931-ben. Az egyik legbefolyásosabb korabeli kritikus, Julius Meier-Graefe azt írta. " Magyarország ezzel az egy festőjével épp úgy, mint Norvégia egykor Munch-kal, azoknak a modern művésznépeknek a sorába nyomul előre, amelyekre ezután nagyon fel kell figyelnünk".

A varázslatos kép álomszerű hangulatát két erős szín árasztja, a tenger kéksége és a madarak meg a háttérben álló épületek fénylő fehérsége. Kieselbach Tamás azt tartja, Bernáth Aurél azok közé a festők közé tartozik, akiknek művészete még nem emelkedett a rangjának megfelelő helyre. Az ilyen remekművek felbukkanása segíti az értékrend helyreállítását. Ezért az alkotásért húszmillió forintról indulhat a licit.

Ugyancsak húszmillió forint a kikiáltási ára egy Perlrott Csaba Vilmos-csendéletnek is. Az életmű fontos darabjának tartott 1914-es datálású festmény Molnos Péter műtörténész szerint kitűnően illusztrálja azokat a Cézanne művészetében gyökerező hatásokat, amelyek a korszak modern festészetének szinte valamennyi irányzatát megtermékenyítették, s oly inspiráló módon mutattak utat az éledő magyar avantgárd fiatal tehetségeinek.

Egy korai, ismeretlen Berény Róbert-kép, az életmű kirajzolódásának kulcsdarabja lehet. Az 1906-os csendélet sokáig a szakma előtt is rejtve maradt. Az egykori Horváth Béla-gyűjtemény ezen darabját a tavalyi Magyar vadak című kiállításon a Nemzeti Galériában már láthatta a közönség. A francia kurátor ezt a csendéletet beválogatta a fenti kiállítás 2008-as franciaországi turnéjába. Ehhez azonban annak az új tulajdonosnak a hozzájárulása kell, aki győztese lesz a húszmillió forintról induló licitnek.

Nem hiányoznak az aukciók sztárjai sem, több alkotással is jelen van Rippl-Rónai József, Mednyánszky László, Kádár Béla, Egry József, Czóbel Béla, Vaszary János, Scheiber Hugó és Szőnyi István.

Pajzs-Goebel Jenő erős koloritú szentendrei táját, amely az alkotó és a szentendrei iskola kulcsdarabja, 15 millió forintra értékeltek. Az évszázados lappangás után felbukkant, álom és vízió határán egyensúlyozó Úton az egynapos hóban című Gulácsy Lajos-művet már 18 millió forintért lehet megszerezni. Barcsay Jenő sokáig alig ismert, átmeneti korszakának kiemelkedő darabja a Csendélet asztali órával. Az 1927-es remekért 12 millió forintról indítják a versenyt.Elárverezték Kádár János pecsétgyűrűjét

vissza az aukciós hírekhez
www.regisegbolt.atw.hu
regisegbolt@altavizsla.hu
T: 06205865414
© 2007 A Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt a Csodaszarvas lapcsalád tagja.