Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt

Műtárgypiac

<Könyvesbolt>
Kategóriák:
<Antikvárium>
Kategóriák:
<Régiségbolt>
Kategóriák:
Bazár:
<Ajándékbolt>
Kategóriák:

Boltunk fontosnak tartja, hogy folyamatosan tájékoztassa látgatóit a legfrissebb könyv és műtárgy piaci eseményekről. Reméljük így könnyebbé válik az információszerzés és döntés látogatóink számára. Megpróbálunk minél több hasznos és érdekes információt elérhetővé tenni minden kedves érdeklödő számára. Nálunk megtudhatja a legfrissebb aukciós híreket és az aktuális aukciós időpontokat elolvashatja a műtárgypiacról és könyvpiacról írt cíkkeket.

AUKCIÓS HÍREK:Legfrisebb hírek AUKCIÓS IDŐPONTOK MŰTÁRGYPIAC: Hírek,elemzések KÖNYPIAC: Hírek,elemzések
2007.12.10. - Meglepetések a Duna-parton

Nem csak a közepes és kisebb értékű műtárgyak gyűjtőinek lehet érdekes a Dunaparti Aukciósház ma kezdődő háromnapos árveréssorozata. Az első este sorra kerülő 180 tételnyi festmény- és grafikai anyagban több olyan tétellel is találkozunk, amely a nagy cégeknél is megállná a helyét. A legmagasabb, 9,5 millió forintos kikiáltási árról Uitz Béla Leányfej című tusrajza (167. tétel) indul, míg Egry József olajpasztellje (126.) kilencmillióról várja az ajánlatokat. Közel ugyanennyiről, 8,5 millió forintról indítja Kovács Claudia egy kevéssé ismert magyar festő, a 19. század végétől Párizsban, Matisse mellett működő Ferentzy Márta Kozák viseletben című védett alkotását (79. tétel).
Iványi-Grünwald Béla és Czóbel Béla egy-egy csendéletéért 3,6, illetve 5,5 millió forint a minimális licit, ugyanakkor Vaszary János akvarelljeihez szerencsés esetben már százezer alatt hozzájuthatunk. A régi képek gyűjtői számára Franz Adamnak a napóleoni háborúk korát idéző védett vászna (66. tétel, 2,8 millió forint) és egy 17. századi észak-itáliai festő kiváló kvalitású mitológiai jelenete (74. tétel, 1,4 millió) jelentheti a legfőbb vonzerőt.
Holnap este bő kétszáz tételnyi ezüstnemű, üveg- és porcelántárgy, bútor és szőnyeg kerül kalapács alá. A tételek zöme néhány tízezer forintról várja a liciteket, de félmillió forint körüli árú gyertyatartópárokat, étkészleteket, bútorokat, sőt, egy 2,2 milliós biedermeier szalongarnitúrát (348. tétel) és egy 19. századi aranyozott francia csillárt (354. tétel, 1,8 millió) is találunk az anyagban. A szerdai ékszerkínálat legdrágább darabja egy 14 karátos fehérarany gyűrű (585. tétel, egymillió forint).

vissza a műtárgypiaci hírekhez
Csodaszarvas régiségbolt és antikvárium
www.regisegbolt.atw.hu
regisegbolt@altavizsla.hu
T: 06205865414
© 2007 A Csodaszarvas antikvárium-könyvesbolt és régiségbolt a Csodaszarvas lapcsalád tagja.